A Galaxis útikalauz stopposoknak eredetileg egy BBC Rádió 4 tudományos fantasztikus komédia sorozat volt amelyet 1978-ban kezdtek közvetíteni. Egyik barátom szerint, aki hallgatta a sorozatot, a közvetítések alatt megállt az élet Angliában. Nem véletlen, hogy a sorozat alapján született regények, TV sorozat, film, LP, CD, hangoskönyv, képregény, számítógépes játék stb. is világszerte rendkívül népszerűek lettek. Olyannyira, hogy az Egyesült Királyságban 2003-ban minden idők 4. legnépszerűbb regényének szavazták meg, megelőzve a Harry Potter könyveket. A „Kalauz” öt regényből áll: Galaxis útikalauz stopposoknak; Vendéglő a világ végén; Az élet, a világmindenség, meg minden; Viszlát, és kösz a halakat!; Jobbára ártalmatlan.
Rádiósorozat gyökereinek megfelelően rövid komikus jelenetekből áll, amelyek végén a hősök egy látszólag megoldhatatlan, de természetesen a következő jelentben megoldódó életveszélyes helyzetbe kerülnek. Akit zavar a sci-fi környezet, fogja fel az egészet egy mesének, mert nem a cselekmény a lényeg.
Ami számomra sokkal fontosabb, az a könyv humora. A poénok egy része első olvasásra is hatalmas, nagyobb részük árnyaltabb, többszöri olvasás esetén is egyre újabbakat fedez fel az ember. Amiért viszont tényleg mindenkinek őszintén tudom javasolni a könyvet, az mélyen filozofikus volta. Ez nem biztos, hogy első olvasásra feltűnik, de minden bizonnyal ezért olvassa el az ember sokadjára is, amikor a cselekményt és a poénokat már kívülről fújja.
A könyvajánló a PTE Egyetemi Könyvtára által a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban 2012. november 21-én szerdán, 14.30 órakor megnyílt "MindenKép(p)en Olvasunk!" című olvasást népszerűsítő fotókiállításra készült!
Engedélyezi, hogy összegyűjtsük és felhasználjuk az adatait, ezáltal személyre szabhassuk az Ön számára nyújtott szolgáltatásainkat?
Állítsa be az Ön számára elfogadható viselkedési módokat vagy látogassa meg e célból létrehozott bővebb információt tartalmazó oldalunkat, hogy tájékozódjon a lehetőségeiről!