Százlábú című verseskötetét a szerző óvodásoknak ajánlja, de úgy tapasztaltam, hogy már a kisebbek is nagy örömmel forgatják a tarkabarka könyvet. Amikor pedig először meghallják a dallamos, ritmusos verseket, nem érik be egy olvasással, a kedvenceket akár egymás után ötször is követelik. Így aztán nem csoda, hogy hamarosan a szülők is kívülről fújják a versikéket, melyek a mindennapi élet eseményeihez, tárgyaihoz kötődnek.
Gyermekünk érdeklődési körét ismerve egykettőre belátjuk, milyen fontos az, hogy a kukásautó, csakúgy, mint a hókotró vagy az útépítők, versbe legyenek öntve, hát még a különböző állatok és játékok! De nem maradhat ki a sorból a doktor bácsi bemutatása, a születésnap ünneplése és a farsangi mulatság sem. Szintén a szerző keze nyomát dicsérik a színpompás illusztrációk, melyek révén a kicsik számára is jól követhetőek az egyes versek elemei, történései, sőt, a képes tartalomjegyzékből maguk is ki tudják választani, melyik költeményt szeretnék hallani.
Bátran ajánlom a verseskötetet kicsiknek és nagyoknak − nem csak összebújós, ölbeli olvasgatásra, hanem a mindennapok megkönnyítésére is. Legyen szó hosszas várakozásról az orvosnál, utazásról vagy bevásárlásról, Bartos Erika versei remekül elszórakoztatják csemeténket (és minket is).
Dr. Farkas Ágnes egyetemi docens,
jelenleg Lacika fiával GYED-en lévő anyuka
ajánlásával
PTE Gyógyszerésztudományi Kar
Farmakognóziai Intézet
Engedélyezi, hogy összegyűjtsük és felhasználjuk az adatait, ezáltal személyre szabhassuk az Ön számára nyújtott szolgáltatásainkat?
Állítsa be az Ön számára elfogadható viselkedési módokat vagy látogassa meg e célból létrehozott bővebb információt tartalmazó oldalunkat, hogy tájékozódjon a lehetőségeiről!