A tizenkét részes sorozat tucatnyi kultúra mindennapjait hasonlította össze a születéstől a halálig. Sőt azon túl is. A „világfalu” kifejezést McLuhan használta először bolygónkra, amit a tömegkommunikációs eszközök kicsiny faluvá zsugorítottak.
Igaz, az információk percek alatt eljutnak távoli földrészekre, de az is kiderül a véres híradásokból, hogy valójában nem értjük egymást. A világ nagy részén az emberek másként születnek, másként élnek, másként halnak, másként szeretnek, másként gondolkodnak, mint mi!
Valami okuk talán csak lehet rá! Kepes András elhatározta, nyakába veszi a világot, és megkérte Magyarországon élő külföldi barátait, mutassák meg saját kultúrájukat. A stáb négy földrészt bejárt, hogy megtudja, boldogabbak-e Indiában azok, akiket már gyerekkorukban összeadnak, és nem kell a kamaszkori szerelmi csalódásokkal bíbelődniük. Vagy, mondjuk Marokkóban, akiknek egyszerre van három feleségük, nem egymás után, mint nálunk. Hogy milyen lehet nem a lakásért, házért küzdeni egy életen át, hanem négyezer méter magasságban a Titicaca tó közepén, egy úszó nádszigeten vagy a mongol sztyeppén egy jurtában élni. A nézők tanúi lehettek Japánban többórás teaszertartásnak, az Andokban sámán-szertartásnak, Észak-Afrikában véres dzsinn szertartásnak. A Gangesz partján barátkozhattak a lélekvándorlás gondolatával, miközben a máglyán elégettek egy halott asszonyt, de megismerkedhettek azzal is, milyen értékrend szerint élnek gyimesi csángó, oláh cigány vagy ortodox zsidó szomszédjaink.”
A könyvajánló a PTE Egyetemi Könyvtára által a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban 2012. november 21-én szerdán, 14.30 órakor megnyílt "MindenKép(p)en Olvasunk!" című olvasást népszerűsítő fotókiállításra készült!
Engedélyezi, hogy összegyűjtsük és felhasználjuk az adatait, ezáltal személyre szabhassuk az Ön számára nyújtott szolgáltatásainkat?
Állítsa be az Ön számára elfogadható viselkedési módokat vagy látogassa meg e célból létrehozott bővebb információt tartalmazó oldalunkat, hogy tájékozódjon a lehetőségeiről!