Kölcsönzés


Kölcsönzés

A kölcsönzést csak beiratkozott, érvényes olvasójeggyel vagy érvényes diákigazolvánnyal regisztrált  olvasók vehetik igénybe.




Kölcsönhető dokumentumok számaKölcsönzési határidő (hónap)Hosszabítás (hónap)
PTE oktatók2033x1
PTE hallgatók/Egyéb olvasók1011x1
TE hallagtók/ egyég olvasók1012x1


Hosszabbítás

- személyesen könyvtár nyitvatartási idejében

-telefonon: 72 / 503-650 / 23994

-email-ben: info-muszaki@lib.pte.hu

-online: az olvasói katalógus, OPAC felületén az olvasói adatok menüpont alatt, az olvasójegy számával és a jelszóval (születési hó és nap).

A kölcsönzési határidőn túl visszahozott, vagy késedelmesen hosszabbított könyvekre késedelmi díjat számolunk fel, mely könyvenként és naponta 20,- Ft.


Előjegyzés

A mások által kikölcsönzött dokumentumokra előjegyzést veszünk fel.  Az előjegyzett dokumentum kölcsönzési határidejét nem lehet meghosszabbítani, csak az előjegyző kölcsönözheti ki. Az előjegyzés díja 100 Ft. A könyvtár az értesítéstől számított legfeljebb 7 napig teszi félre az előjegyző számára a könyvet.


Könyvtárközi kölcsönzés

A saját állományban nem szereplő dokumentumot könyvtárközi kölcsönzés útján szolgáltatjuk a dokumentum átkölcsönzésével, térítéses másolatban vagy elektronikus formában. A könyvtárközi kölcsönzés rendjét külön szabályzat tartalmazza.

A könyvtárközi kölcsönzés esetleges díja és postaköltsége az olvasót terheli.