Tóth Melinda művészettörténésznek a Művészeti Kar Képzőművészeti Intézete Művészettörténeti és Művészetelméleti Tanszékére került könyvtára nem tematikai gazdagsága szempontjából érdemel különös figyelmet, hanem épp ellenkezőleg: tematikai koncentráltságának köszönhetően. A gondosan összeválogatott, nagy értékű gyűjtemény jól szemlélteti egykori tudós tulajdonosuk szakterületi érdeklődését és tevékenységét: szinte kivétel nélkül a középkor művészetének építészeti, szobrászati és festészeti emlékeivel foglalkoznak és egykori tulajdonosuk fő kutatási területéhez kapcsolódnak, amennyiben azok a középkori pécsi székesegyház építészetéhez és szobrászatához társítható rokonokat, kortársakat és művészeti összefüggéseket tárgyalnak, mindenekelőtt itáliaiakat és francia területekéit. Ezek a könyvek jelentették Tóth Melinda számára a pécsi művészet összefüggéseit célzó kutatásainak és a pécsi székesegyházi Dómmúzeum kiállítása szakmai megalapozásának fő bázisát, és jelenthetik a munkássága folytatására vállalkozók számára a kiindulópontot is. A könyvek – a művészettörténész szakkönyveinek szinte teljes gyűjteménye – jelentős része külföldi, Magyarországon korábban nehezen hozzáférhető – a művészettörténész szakmai és családi kapcsolatairól, valamint kutatóútjairól tanúskodó – kiadvány, amelyek közül nem egy ma is ritkaság.
A könyvtár 2015-ben az örökös Tóth Iván ajándékaként került a PTE MK Művészettörténet és Művészetelméleti Tanszékére, Prokopp Mária művészettörténész, az ELTE professor emeritája és Raffay Endre művészettörténész, a PTE docense közreműködésével.
A kötetek kölcsönzésére Raffay Endrével, a Művészettörténet és Elmélet Tanszék tanszékvezetőjével történő előzetes egyeztetést követően van lehetőség.
Engedélyezi, hogy összegyűjtsük és felhasználjuk az adatait, ezáltal személyre szabhassuk az Ön számára nyújtott szolgáltatásainkat?
Állítsa be az Ön számára elfogadható viselkedési módokat vagy látogassa meg e célból létrehozott bővebb információt tartalmazó oldalunkat, hogy tájékozódjon a lehetőségeiről!