A Web of Science egy bibliográfiai adatbázis, amelynek nem az a célja, hogy a publikációkat teljes szöveggel elérhetővé tegye, hanem, hogy tudománymetriai elemzések készítéséhez alkalmas módon tartalmazza a cikkek adatait, kapcsolatait. Mindemellett a tételeknél mindig szerepel a teljes szöveghez vezető link („View at Publisher” vagy „Full Text at Publisher” cím alatt); így, ha egyetemi hálózatban vagy otthonról az egyetemi hálózatra kapcsolódva nyitjuk meg a kiadói oldalt, akkor – amennyiben van egyetemi előfizetés a tartalomra – rögtön elérhető, letölthető a teljes szöveg is.
Az adatbázis három főbb területe: humántudományok és művészet (Arts & Humanities Citation Index), természet- és műszaki tudományok (Science Citation Index Expanded), valamint társadalomtudományok (Social Sciences Citation Index).
A fentieken túl 2019-től a Citation Connection kiegészítő több csomaggal (pl. Book Citation Index, Conference Proceedings Citation Index, Data Citation Index) kibővítve tartalmazza a regionális kiadványokat, szabványokat, szakterületi hivatkozási adatbázisokat is. Összesen 33 millió kiadvány 1,3 milliárd hivatkozását dolgozza fel.
Itt található rövid bemutató videó az adatbázishoz.
További magyar nyelvű ismertetők, segédletek, információk, újdonságok olvashatóak a következő oldalakon:
https://clarivate.libguides.com/europe/hungary
Az adatbázisban feldolgozott folyóiratok címlistája itt található:
Otthoni elérés:
Neptun (EHA) azonosító és jelszó megadásával lehetséges.
Ennek lépései:
1. Nyissuk meg a következő oldalt: https://www.webofscience.com/wos/alldb/basic-search
2. Keressük meg az "Institutional Sign In" részt, és alatta válasszuk ki a listából a Hungarian Federation, eduID.hu-t, majd kattitsunk a "Go to institution" gombra.
3. Írjuk be az intézményünk nevét (Pécsi Tudományegyetem).
4. A PTE központi azonosítási oldalon adjuk meg a Neptun (EHA) kódunkat és a hozzá tartozó jelszót.
5. Fogadjuk el az adatszolgáltatást.
VAGY
Az Egyetem területén megnyitva az oldalt, regisztrálni kell egy felhasználói fiókot, aminek adataival ezután otthonról is be lehet jelentkezni az adatbázisba.
Ennek lépései:
1. A főoldalon a jobb felső sarokban lévő 'Register' gombra kattintva regisztráljunk az oldalra.
2. Az emailcím és a jelszó megerősítése után a regisztráció sikeresnek minősül, így lehetővé válik az otthoni elérés.
3. Otthoni használatkor az oldalon a 'Sign In' mezőbe kell beírni az adatokat.
Megjegyzés: Az elérés 365 napig érvényes, ez idő alatt vagy utána be kell lépni az egyetemi hálózaton keresztül is a meghosszabbítás miatt.
VAGY
Proxy beállítása után. Részetek itt olvashatóak.