Philippe Breton kultúraszociológiával és kommunikációval foglalkozó francia professzor egészen zseniális könyve segítségével a ma állandósult manipulációkkal jellemezhető világában az olvasó elgondolkodhat azon, mennyire és milyen formában „van átverve”. A manipulált beszédet egyszerűen mindenkinek ajánlom, aki szeretne kritikusa(bba)n látni, gondolkodni, illetve pallérozni érvelési logikáját, technikáját.
A könyv történeti távlatban, remek példákon keresztül, Lángh Júlia fordítónak köszönhetően nagyon olvasmányosan leplezi le a manipuláció mibenlétét – ami nem is oly könnyű feladat, hiszen álcákat szükséges szétrobbantanunk, elrejtett, sokszor hazug szándékokról kell lerántanunk a leplet, hogy meglássuk a valódi manipulatív szándékot. Különösen fontos mű a modern társadalmak politikai kommunikációjának jobb értéséhez. Én legalább kétévente újraolvasom, és mindig rettentően élvezem!
A könyvajánló a PTE Egyetemi Könyvtára által a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban 2014. november 19-én szerda, 15 órakor megnyílt "MindenKép(p)en Olvasunk!" című olvasást népszerűsítő fotókiállításra készült!
(Forrás: Dr. Tarrósy István egyetemi adjunktus, PTE BTK Társadalmi Kapcsolatok Intézete, Politikatudományi és Nemzetközi Tanulmányok Tanszéke)
Engedélyezi, hogy összegyűjtsük és felhasználjuk az adatait, ezáltal személyre szabhassuk az Ön számára nyújtott szolgáltatásainkat?
Állítsa be az Ön számára elfogadható viselkedési módokat vagy látogassa meg e célból létrehozott bővebb információt tartalmazó oldalunkat, hogy tájékozódjon a lehetőségeiről!