Giovannino Guareschidon Camillo novelláival csak néhány éve találkoztam egy barátom ajánlására. Azóta is remek kikapcsolódást nyújtanak, ha az egész napos munka után egy kis „minőségi szórakozásra” vágyom. Ahogyan a kisgyermekeknek szóló mesék, ezek az írások is többnyire valamilyen csattanóval, erkölcsi tanulsággal ajándékozzák meg az olvasójukat. A könnyed, olvasmányos szórakoztatás mellett azonban van számomra egy fontos és rendkívül időszerű mondanivalója is ezeknek a történeteknek: a köztünk levő világnézeti különbségeknél sokkal fontosabb a másik embersége.
Az elbeszélések a második világháború után egy Pó-völgyi faluban játszódnak, ahol a katolikus egyház színeiben don Camillo, a helyi plébános, a kommunista párt nevében pedig a polgármester, Peppone igyekszik rendszeresen borsot törni a másik orra alá. Mindketten szinte az életüket teszik rá, hogy a másikat megleckéztessék, és a saját eszméiket a másik számára igazolják. Éppen ezért a két főszereplő viszonya olyan közeli, mintha a legjobb barátok volnának. Talán éppen ezért a bajban, vagy ha a falu érdeke azt kívánja sosem kérdés, hogy az egyéni érdekeiket félretéve egymást segítsék-e.
Az Agapé Kiadó „Egy év don Camillóval”-sorozata Ősz című kötetének külön érdekessége, hogy a magyar szöveg egy kiváló pécsi műfordító, Dobosiné Rizmayer Rita munkája.
A könyvajánló a PTE Egyetemi Könyvtára által a Dél-dunántúli Regionális Könyvtár és Tudásközpontban 2013. november 11-én hétfőn, 15 órakor megnyílt "MindenKép(p)en Olvasunk!" című olvasást népszerűsítő fotókiállításra készült!
Engedélyezi, hogy összegyűjtsük és felhasználjuk az adatait, ezáltal személyre szabhassuk az Ön számára nyújtott szolgáltatásainkat?
Állítsa be az Ön számára elfogadható viselkedési módokat vagy látogassa meg e célból létrehozott bővebb információt tartalmazó oldalunkat, hogy tájékozódjon a lehetőségeiről!