''Ritmika, dallam és harmónia összefüggéseit folyamatosan változó megközelítések övezték a zenetörténet folyamán. A nyugati zene ezen három dimenziójának együtthatását, azaz magát az ellenpontot különböző stílusokon és különböző tételtípusokon keresztül lehetne bemutatni. Jelen kötet J. S. Bach fúgaszerkezeteivel foglalkozik, mivel ez a terület a zenei szakképzés célkitűzéseinek teljesítéséhez nélkülözhetetlen, és koncentrált formában képviseli a stílusokon átívelő zenei alaptapasztalatoka'' - fogalmaz a Bevezetésben a szerző.
E könyv eredetileg német nyelven jelent meg 1980-ban, 1991-ben pedig átdolgozott kiadásban látott napvilágot. Világos és részletes útmutatást ad mind az elemző munka számára, mind pedig az ezen alapuló stílusgyakorlatok és improvizációk elsajátításához. A kötet sok kottapéldával és számos ábrával, szemléletesen és tömören mutatja be a bachi fúgaszerkesztés jellegzetességeit, ezért a közép- és felsőfokú zenei tanulmányok curriculumába is kiválóan beilleszthető.
Gárdonyi Zsolt 1946. március 21-én (J. S. Bach születési évfordulóján) született Budapesten. 1968-ban Németországba települt, 1975 és 2011 között Würzburgban a zeneművészeti főiskola zeneelmélet-professzora volt. 1979-ben Bajor Állami Díjjal, 2000-ben a Debreceni Református Hittudományi Egyetem díszdoktori címével tüntették ki, 2011-ben a Magyar Köztársaság elnökének érdemérmét vehette át, 2016-ban pedig Magyar Örökség Díjban részesült. 2022-ben zeneszerzői, orgonaművészi és zenepedagógiai pályafutása elismeréseként a köztársasági elnök a Magyar Érdemrend lovagkeresztje polgári tagozata kitüntetést adományozta Gárdonyi Zsoltnak.
Engedélyezi, hogy összegyűjtsük és felhasználjuk az adatait, ezáltal személyre szabhassuk az Ön számára nyújtott szolgáltatásainkat?
Állítsa be az Ön számára elfogadható viselkedési módokat vagy látogassa meg e célból létrehozott bővebb információt tartalmazó oldalunkat, hogy tájékozódjon a lehetőségeiről!