A sajtó egy része a könyvet a tavalyi év könyvszenzációjaként értékelte, az Alexandra toplistáján mindmáig előkelő helyen szerepel.
Beszélgetős könyv ez a javából, de Bárdos nem a szigorú riporter-interjúalany szereposztást választja, emiatt barátivá és emberközelivé válnak a fejezetekre osztott történetek. Miközben Vágó az életéről mesél, kendőzetlen bepillantást nyújt a tévés világ kulisszái mögé, ellenségekről, botrányokról, érdekekről, szerelmekről és bukásokról beszámolva, természetesen nevekkel. Az olvasó ne számítson egyenes vonalú és higgadt történetmondásra, a beszélőt gyakran érzelmei kerítik hatalmukba, a sztorik itt-ott átcsapnak egymáson, nem véletlenül a szenvedély, az indulat, az ítélet és a búcsú köré épültek a fejezetek. Vágó István igen megosztó személyiség, ezért az olvasóban is érzelmek dúlhatnak majd.
Miért nem beszéltek negyed évszázadnyi ideig Vitrayval, és hogy békültek ki végül? Mi a véleménye Havas Henrikről, Friderikusz Sándorról? És Havasnak róla? Hogy ért véget a barátsága Rózsa Gyurival? Miért kiabált vele a tévéelnök? Alkoholista? Hogy esett szét a Favágók zenekar? Milyen a kapcsolata Koncz Zsuzsával? Miért tanul kínaiul? Mit gondol a drogokról? Sebestyén Balázs lenne az utóda? Mióta áll perben az internetes Honfoglaló című játékkal, melyet szerinte a Legyen Ön is milliomos mintájára készítettek? Hogy rúgta ki a TV2 e kötet megjelenése után? Miért a tévében bemutatott ösztönök vonzzák a néző figyelmét? Mennyire gondolta komolyan, hogy magánbeszélgetését egyszer kiadják? Álljunk meg egy szóra! – ugye ismerősen cseng a cím? Az egykor Grétsy tanár úrral nyelvészkedő Vágó miért káromkodik most ebben a könyvben? Ezzel a vallomással valóban eladta magát az egyik legnagyobb lexikális tudással bíró magyar a bulvár világának?
Botránykönyv ez a javából, hiszen beszélnek róla, és hatást vált ki – sokakat joggal háborít fel, több helyen csapja ki a biztosítékot, bevallom, időnként nálam is. Trendi. Ez hát a célja? És kikhez szól? Kicsoda Vágó István? Celeb? Basszusgitáros? Vegyészmérnök? Több nyelven értő kozmopolita? Milyen kapcsolat fűzi Gyurcsány Ferenchez? Mit gondol a bulvár törvényeiről? Milyen a pénzhez való viszonya? Na és hogy érzi magát Bárdos a beszélgetések alatt? Ilyen és ezekhez hasonló kérdéseket, titkokat feszeget a könyv.
Vágó a teátrális, az ateista, a pozőr. Bárdos András mégis kísérletet tesz arra, hogy megnyissa a falakat, amelyeket Vágó István maga köré emelt. Folyamatos reflektálása pedig segít némileg kívülről láttatni a Vágó szubjektív szűrőjén át elmondottakat. Politizál, bár nagyon nem áll jól neki. Első látásra kevés nőalak bontakozik ki a történetek során, említés szintjén olvashatunk többek között Ungár Anikóról, Veiszer Alindáról, a csodálatos Kudlik Júliáról, de még magáról Lady Gagáról is. A feleségnek, Juditnak a saját személyisége teljes homályba merül, ő Vágó felesége, de nem tudjuk meg, ki ő maga, amikor nem a másik. Hogy fér meg ennyi minden egy helyen? Harminc év pályafutásából pár száz oldalban kapunk felvillanó képeket. Nincs hely nagyobb elmélyülésekre, Bárdossal végül megmaradnak a felvetések felszínén, így átadva az olvasónak a mozaikok összeállítását kész képpé. Vitát indítanak, és ránk bízzák a szemezgetést, a felvetések továbbgondolását.
A szövegek hétköznapi nyelven mesélve egy zárt társadalmi kör mindennapi belső életét és a magyar televíziózás fejlődésének ívét rajzolják ki előttünk. A borítófotókat Bársony Bence készítette.