Bepillantó

Bánfai Bálint

nyitókép

A PTE kezdetben az Egyetemet jelentette, ahol mentőtisztnek, majd okleveles népegészségügyi szakembernek tanultam. A helyet, ahol jó hangulatban töltöttem az időt a társaimmal, akikkel közösen igyekeztünk sikeresen megküzdeni az akadályokkal és próbáltuk magunkat a lehető legtöbb hasznos információval felvértezni. Később aztán a PTE Egészségtudományi Kar a munkahelyem lett. Azóta pedig már lassan 10 év telt el. Ezen időszakban nagyon sokrétű feladatokban kellet hely állnom – oktatás, kutatás, projektekben való részvétel, szervezési feladatok, stb -, melyek gyakran komoly kihívásokat jelentettek, de – még ha az adott pillanatban nem is tűntek mindig úgy – ezáltal fejlődési lehetőséget is biztosítottak.

Időközben a PhD fokozatom megszerzésének is helyszínt biztosított, mely egy komoly mérföldkő volt eddigi „pályafutásom” során. Fő területem az elsősegélynyújtás társadalmasításának elősegítése, melynek során kollégáimmal együtt célom az elsősegélynyújtással kapcsolatos ismeretek minél szélesebb körben történő elterjesztése és annak hangsúlyozása, hogy miért és mennyire fontos, hogy ezeket mindenki ismerje. Hiszen tudjuk: „Te is képes vagy életet menteni!” Ennek szellemiségében a PTE területén eddig már közel 200 munkahelyi elsősegélynyújtót képeztünk ki kollégáimmal, akik közül többen már sikeresen helyt is álltak egy-egy valós szituációban. A gyermekkorban elkezdett elsősegélynyújtás kapcsán pedig elindítottuk a „Kids Save Lives in Hungary” kezdeményezést, hogy hosszú távon felnőhessen egy olyan generáció, akik akarnak, tudnak és mernek segíteni másokon.

Amiért mindenképpen köszönettel tartozom – a fentiekhez is kötődve -, hogy a munkahelyem megteremti annak lehetőségeit számomra, hogy a tudományos munkásságomat hazai és nemzetközi közegben egyaránt bemutathassam, így a kellemeset a hasznossal összekötve kapcsolatokat építhetek, megismerhetem más szakemberek munkásságát, miközben világot is látok.

Az emberi kapcsolatokat tekintetében ugyancsak színes a paletta, melyet a PTE nyújt, ami számos tapasztalattal tud gazdagítani. Együttműködés a kollégákkal, új emberek megismerése, hallgatók útjának nyomon követése és egyengetése, interakciók az összes felbukkanó szereplővel.


Dr. Bánfai Bálint

adjunktus
Egészségpedagógiai és Sürgősségi Alapozó Tanszék
Sürgősségi, Egészségpedagógiai és Ápolástudományi Intézet
Egészségtudományi Kar