A PTE életem egyik felét jelenti. Itt tanultam, itt ismertem meg életem párját, kötöttem életre szóló barátságokat, kezdtem el felnőtt életemet, kaptam meg első munkámat, és igen, a mindennapjaim legalább fele ma is az egyetemről szól, most már több mint két évtizede.
Gyökereket is jelent. Tudom, ki volt az első főnököm, és a csomag, amit Tőle kaptam, kitart a mai napig, biztos alapokat ad, és szilárd talajon állhatok általa. Köszönöm!
A PTE állandóságot jelent. Szeretem az állandóságot. Ugyanaz a munkahelyem több mint két évtizede, ugyanaz az iroda, ugyanaz a fa az ablakom alatt, göcsörtös, vannak száraz ágai, persze időről időre visszavágják, hogy megújulhasson… Ugyanaz a munkakör, ugyanazok a kollégák (többé-kevésbé), ugyanaz a ritmus ismétlődik félévről félévre, a tanév ritmusa, mely kiszámíthatóan tör utat magának a múló időben. Igen, tudom, mit tettem tavaly ilyenkor…
A változatosságot is kifejezi. Szeretem a változatosságot. Nincs két egyforma nap, hét és félév. Munkám során ezernyi feladat, kérdés, probléma merül fel. Soha nem tudom, ki kopogtat be az ajtómon – mely mindig nyitva áll – kér segítséget, vár megoldást.
Ezen kívül kihívást jelent. A legnagyobb kihívás, hogy fogadd el, egy az állandó, ami nem más, mint maga a változás. Mindig lesz egy új pályázat, egy új munkatárs, egy új eljárásrend, jön egy új e-mail, még egy határidős feladat.
A PTE egyszerre jelent kicsit és nagyot. Embert: kollégát, hallgatót, doktoranduszt, oktatót, és persze a kedvenc portást és takarítót. Ugyanakkor tanszéket, intézetet, hivatalt és a Bölcsészkart. És minden szintet is: alapképzést, tanárképzést, MA képzést, doktori képzést, védéseket és habilitációkat.
Ugyanakkor kifejezi a változást is. Látom felnőni a hallgatókat. Minden évben megszeppent elsősök lépnek be először a tanszéki titkárságra, és épp a múlt héten egyikük doktori értekezését védte meg. Mikor nőtt fel, hogy észre sem vettük? Látom nyugdíjba menni kollégáimat, már nem is számolom, hány kerek évfordulós eseményt, búcsúztatót szerveztem, mennyi fotókönyv telt meg az együtt töltött évek közös emlékeivel.
Hegedüs
Katalin
ügyvivő
szakértő
Történettudományi
Intézet
Bölcsészet-
és Társadalomtudományi Kar