Bepillantó

Schmieder Réka

nyitókép

Amikor 2010 szeptemberében először léptem át az egyetem Szántó Kovács J. utcai épületének küszöbét, az akkori Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Kar gólyájaként, furcsa gondolatok kavarogtak bennem: „Tényleg olyan meghatározó az ember életében az egyetem? Hisz ez csak három év lesz, rövidebb, mint a gimi!” 18 éves énem nem is lehetett volna naivabb. A három évből végül öt év hallgatói jogviszony lett, ami pedig átalakult lassan nyolc év munkavállalói jogviszonnyá.

Elsőéves hallgatóként „lebuktam” az egyik oktatóm előtt, hogy jól tudok németül. Nem volt nehéz lebukni, a fia évfolyamtársam volt a gimnáziumban. Így aztán ez az oktató felkarolt és elindított egy úton, ami az egyik legjobb, ami velem történhetett. Bevont egy német főiskolával közösen vitt hallgatói terepkutatói programba. Résztvevői szerep mellett szervezői szereppel is élhettem. Végül ez vitt tovább a mesterképzésre és egyben a kettős diplomaképzésbe, egyenesen a német partnerintézményhez. A Németországban töltött egy év alatt rengeteget fejlődött a német nyelvtudásom, sokat tanultam a kulturális szféráról, a világról, de leginkább önmagamról, hisz itt álltam először igazán önálló lábakra, messze a szülőktől.

Az államvizsga előtt néhány hónappal munkát is ajánlottak az egyetemen, amelyet örömmel fogadtam el. Továbbra is részese maradtam a fenti programnak szervezőként. Végül a kinti tanulmányi eredményeim, kiváló államvizsgám és a két egyetem közti kapcsolat ápolásáért megkaphattam a DAAD legjobb külföldi hallgatójának járó ösztöndíját, ami hatalmas megtiszteltetés volt számomra.

Hallgatóként még a FEEK szárnyai alatt, munkavállalóként már a KPVK színeiben vagyok az egyetem része. A kar munkatársaként már több területen kipróbálhattam magamat, a mai napig rengeteg, különféle feladatom van, így rengeteg, különböző tapasztalatot szerezhetek. De a legértékesebb, amit a munkahelyemtől kaphattam, az egy legjobb barát, egy volt munkatársam személyében.


Schmieder Réka

oktatásszervező
Tanulmányi Hivatal
Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar